5 טיפים לבחירת מתנה לבר מצווה

בר מצווה הוא ללא ספק אירוע מרגש ומיוחד. מדובר על אירוע המסמל את המעבר בין ילדות לבגרות ומעבר לכך, יש לו חשיבות רבה מבחינה יהודית ודתית שכן, הנער מקבל עליו עול מצוות לראשונה. מכיוון שמדובר על אירוע המסמל ציון דרך חשוב בחייו של הנער, הרי שקרוביו של הנער המוזמנים לחגוג יחד עימו, תוהים כיצד לבחור עבורו את המתנה המיוחדת ביותר, שמסמלת את גודל האירוע ומהותו מצד ומאידך, שתשמש את הנער רבות.

כיצד תבחרו מתנה לבר מצווה?

בחירת מתנה לבר מצווה היא דבר שחשוב שיתבצע בצורה הטובה ביותר שכן, לא מדובר על סתם אירוע, אלא על אירוע בעל משמעות ועל כן, גם המתנה צריכה לייצג את גודל וחשיבות האירוע. הנה כמה סוגי מתנות שאפשר לרכוש עבור נער שחוגג בר מצווה:

רכישת ספרי קודש

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של ספרי קודש, כאשר חלק מהם מתאימים גם לנערים בני מצווה. ניתן לרכוש עבור הנער ספר אמונה או מחשבה הנוגע בין היתר לשלב החשוב שהוא עומד בפניו, לחשיבות של גיל מצוות ועוד. כדאי כמובן שהספר שרוכשים יהיה מותאם לגילו של הילד ולתחומים שהוא מתחבר אליהם.

תפילין

סט תפילין לבר מצווה מהווה את המתנה הפופולארית ביותר עבור בר מצווה. התפילין הוא תשמיש קדושה חשוב ויקר לעם היהודי, אשר כל נער שמגיע לגיל 13, מתחיל לקיים את מצוות הנחת תפילין. בהתאם להלכה היהודית את התפילין יש להניח בשעות היום ולא בשעות הלילה וכן אין להניח תפילין בשבתות או בחגים אלא רק בימי חול. כיום ניתן למצוא ערכות תפילין שונות, כאשר ניתן להדר ולרכוש ערכה יקרה יותר ומהודרת יותר מהערכה הסטנדרטית. כמובן שניתן לרקום את שמו על הנער על תיק התפילין.

טלית

עוד מתנה נפלאה לנער שחוגג בר מצווה היא כמובן טלית. הטלית היא בד מיוחד שכל יהודי עוטה אותו במהלך תפילת הבוקר עליו. את הטלית הגדולה עוטים רק בזמן התפילה ואילו טלית קטן שהיא ציצית יש ללבוש באופן קבוע מתחת לבגדים. ניתן למצוא כיום מגוון רחב של טליתות מיוחדות וכל אחד יכול לבחור את הטלית שהוא רוצה לרכוש במתנה לחתן בר המצווה. כמובן שניתן למצוא כיום גם סט תפילין וטלית לבר מצווה, אשר מהווים מתנה מכובדת ויקרה ביותר.

סידור אישי

הסידור הוא ספר תפילות חשוב ביותר לכל יהודי. מכיוון שהנער הגיע לגיל מצוות, סידור אישי ומעוצב משלו מהווה את המתנה המיוחדת ביותר שניתן להעניק לו. ניתן לרכוש סידור עם שם, אשר ילווה את הנער בתפילות חול ושבת. סידור הוא דבר מיוחד ובעל חשיבות ומשמעות אוין ספק כי הוא יכול להיות מתנה נהדרת.

כוס קידוש

אם אתם רוצים לרכוש עבור הנער מתנה פחות סטנדרטית מתפילין, טלית או סידור, אך יחד עם זאת, מתנה שיש לה חשיבות, בהתאם לגיל החשוב שהוא חוגג ולמשמעות שיש לו מבחינה יהודית, אין ספק כי כוס קידוש מעוצבת ומיוחדת תעשה עבורכם את העבודה. כוס קידוש אישית מעניקה לכל נער שמקבל אותה הרגשה שהוא בוגר וממחישה לו את העובדה שהוא נכנס לעולמם של הבוגרים.

סט לחתן בר מצווה

אולי יעניין אותך גם:

דילוג לתוכן