תשמישי קדושה מעוצבים

תשמישי קדושה הוא כינוי לחפצים רבים. החפצים הללו שונים מאוד אחד מהשני, אולם יש להם מכנה משותף אחד. כולם נועדו לעזור לנו לקיים את ההלכה היהודית. חלק מאותם חפצים הם כאלה שנעשה בהם שימוש יומיומי, ואילו אחרים יכולים להיות כאלה שרק אחת לשנה ניגע בהם. יודאיקה אנד ארט כאן כדי לספר לכם את כל מה שחשוב לדעת על החפצים הללו. 

תוכן עניינים

סידור עם שם

הסידור הוא למעשה ספר שמכיל את הטקסט של התפילה. הסידור הוא פריט שאנחנו עושים בו שימוש לפחות שלוש פעמים ביום, מה שהופך אותו להיות תשמיש הקדושה הכי חשוב. אם קניתם לעצמכם סידור, רצוי שהסידור יהיה מהודר, כזה שבאמת ראוי להתפלל בו את התפילות שלכם. באפשרותכם לחרוט על כריכת סידור עם השם שלכם, מה שיחבר אתכם אליו באופן עמוק יותר.

כיסוי לתפילין

בדיוק כמו הסידור, גם התפילין זה משהו שאנחנו פוגשים בכל יום. הבוקר של יהודי נפתח בהנחה של התפילין, ולאחר מכן הם מוחזרים למקום שלהם עד לבוקר הבא. כדאי מאוד שיהיה לכם תיק \ כיסוי לתפילין נאה לשים בו את התפילין. על התיק הזה ניתן לרקום את השם שלכם, בצירוף של פסוק מסוים שיכול להיות קשור להנחת תפילין או כל פסוק אחר לפי הבחירה שלכם.

תשמישי קדושה מעוצבים

כוס קידוש

הקידוש הוא הטקס שבו אנחנו בתור יהודים מציינים את כניסתה של השבת. לפני תחילת סעודת השבת ביום שיש בערב, ההלכה מצווה עלינו לקדש את השבת על כוס יין. לפי ההלכה את הקידוש יש לעשות כאשר היין נמצא בתוך כוס יפה כדי להדגיש את הכבוד שאנחנו רוכשים לשבת.

כוס קידוש מעוצבת היא פריט שאתם פשוט לא יכולים לוותר עליו.

עיצוב תשמישי קדושה

הסיבה שכל כך חשוב לדאוג לתשמישי קדושה מעוצבים נובעת מכך שאותם חפצים עוזרים לנו לקיים את ההלכה. כדי להראות את החשיבות הרבה שיש להם בעיניים שלנו, חשבו שנעשה אותם כמה שיותר יפים, דבר שנותן כבוד גם למצוות עצמן.

לסיכום

תשמישי קדושה הם חפצים שנועדו לעזור לנו לקיים את המצוות השונות. כאן קיבלתם רעיון איך להפוך אותם להיות יפים יותר. 

תשמישי קדושה מעוצבים

אולי יעניין אותך גם:

דילוג לתוכן